De Keileweg in Rotterdam was in de jaren negentig het domein van verslaving en prostitutie, gedoogd door de gemeente. Er waren heroïnespuiten, pooiers én hulpverleners, tot de straat in 2000 door diezelfde gemeente werd gesloten.
Roy Dames maakte eind negentiger jaren de serie Van God Los, dat zich afspeelde in de Pauluskerk in Rotterdam. Dames: ‘Via een medewerker van de Pauluskerk kwam ik in contact met die meiden en ging ik kijken op de Keileweg. Ik dacht meteen: hier wil ik een film over maken. Hoe leven die meiden, wie zijn ze? Ik werd er meteen opgewonden van, in de zin van: dit wil ik filmen.’ Net5 wilde de serie graag hebben en zo begon Dames 25 jaar geleden aan de documentaireserie Meiden van de Keileweg.
Het resultaat was spraakmakend: openlijk drugsgebruik en prostitutie was in het desolate, voormalige havengebied van Rotterdam al omstreden, op de nationale televisie sloeg het in als een bom. Mannen die geen auto hadden, zoals zeelui, of die op fiets of bromfiets kwamen (zo legt een politieagent uit in een van de afleveringen) waren in actie te zien in speciale open ‘afwerkhokjes’, gescheiden door een houten schot.